We Energy: rewolucja roli odbiorcy na rynku energii

Energia dla firm, jako pierwszy niezależny sprzedawca energii elektrycznej i gazu w Polsce, wprowadza tak zaawansowaną i kompleksową ofertę energetyczną dla biznesu - We Energy. Nowe rozwiązanie pozwala na odbieranie energii z sieci, a także produkcję energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych na własne potrzeby i sprzedaż jej nadwyżki do Energii dla firm.

– We Energy to rewolucyjna i pierwsza tak całościowa oferta na rynku od alternatywnego sprzedawcy energii. Poszliśmy o krok dalej niż konkurencja i obok sprzedaży energii, oferujemy instalację fotowoltaiczną oraz zapewniamy odkup nadwyżek wyprodukowanej energii. Wszystkie parametry zostaną precyzyjnie dopasowane do specyfiki przedsiębiorstwa, co pozwoli na maksymalizację korzyści - mówi Wojciech Pomykała, prezes Energii dla firm. – Korzystanie z We Energy umożliwi przedsiębiorcy obniżenie wydatków na energię elektryczną wynikające z produkcji własnej energii, a także uzyskanie oszczędności wynikającej ze zmiany sprzedawcy na tańszego. Wymierną korzyścią będzie też częściowe uniezależnienie się od dostawcy prądu poprzez korzystanie z własnego źródła energii dodaje.

Usługa obejmuje kompleksowe rozwiązanie w zakresie energii elektrycznej: instalację paneli fotowoltaicznych dopasowanych do wielkości zużycia energii przez przedsiębiorcę, sprzedaż energii w okresie, kiedy instalacja nie pokrywa zapotrzebowania (np. w nocy) i odkup nadwyżek energii (np. w dzień). Energia dla firm może również pośredniczyć w pozyskaniu finansowania zakupu instalacji fotowoltaicznej. Produkt jest dostosowany do wielkości i profilu zużycia energii w przedsiębiorstwie i jest tworzony na bazie profesjonalnego audytu energetycznego. Eksperci Energii dla firm wspierają Klientów na każdym etapie realizacji projektu, przez co formalności zostały ograniczone do minimum.

W praktyce korzystanie z oferty We Energy oznacza obniżenie dotychczasowych kosztów ponoszonych na energię elektryczną, zwłaszcza po okresie spłaty instalacji, czyli po około pięciu-siedmiu latach. Dodatkowo, w zależności od rodzaju prowadzonej działalności, rozwiązanie może spowodować uniezależnienie się od energii z sieci. Dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych i skorzystaniu z usługi We Energy średniej wielkości Klient biznesowy może wygenerować oszczędności na poziomie około 15 do 20 tys. zł rocznie.

20170126-we-energy-zuzycie-odkup-energii

Wykres: Przykładowy dobowy profil klienta

Ze względu na uwarunkowania prawne, dotychczas przedsiębiorcy posiadający instalacje fotowoltaiczne mieli ograniczone możliwości odsprzedaży nadwyżek energii elektrycznej. Zmniejszało to korzyści jakie dają panele fotowoltaiczne i wpływało na obniżenie zainteresowanie Klientów tym rynkiem. We Energy rozwiązuje ten problem.

Firmy w Polsce zużywają co roku energię elektryczną o wartości kilkunastu miliardów złotych. Potencjalny Klient nowej usługi powinien dysponować terenem, bądź dachem umożliwiającym montaż paneli fotowoltaicznych; warunek ten spełniają np. niewielkie fabryki, piekarnie, tartaki, hotele, sklepy, chłodnie, rolnicy prowadzący hodowlę zwierząt, czy też instytucje publiczne, jak szkoły i urzędy.
- We Energy przede wszystkim gwarantuje bezpieczeństwo, oszczędność i wygodę. Zainstalowanie paneli fotowoltaicznych oznacza posiadanie własnego źródła energii, którego czas użytkowania wynosi kilkadziesiąt lat. To z kolei przekłada się na większą niezależność energetyczną na wypadek awarii, ograniczeń w dostawie energii (stopnie zasilania), czy podwyżek cen za energię oraz wytwarzanie czystej ekologicznej energii mówi Mirella Galińska, odpowiedzialna za rozwój nowych produktów w grupie Energia dla firm.
Ze względu na to, że profil zużycia energii zależy od wielu czynników i jest inny dla każdego Klienta, dostępne są różne modele współpracy oraz finansowania projektu – pod uwagę jest brane zużycie energii w ciągu dnia oraz sezonowość w roku.

O Energii dla firm
Energia dla firm jest jednym z największych niezależnych sprzedawców energii elektrycznej oraz gazu ziemnego w Polsce. Spółka była jedną z pierwszych, która rozpoczęła działalność w 2010 r. na liberalizowanym polskim rynku energii elektrycznej. Od 2010 r. Energia dla firm jest członkiem Towarowej Giełdy Energii. Obecnie Spółka obsługuje ponad 26 tys. klientów sprzedając im rocznie blisko 1 TWh energii elektrycznej i ponad 1,2 TWh paliwa gazowego. Dostarcza przedsiębiorstwom kompleksowe rozwiązania energetyczne i okołoenergetyczne. Grupa posiada bogatą wiedzę i doświadczenie w segmencie klienta biznesowego (B2B).

« wróć