Gonimy zachód, czas na fotowoltaikę

W ubiegły piątek, 13 listopada siedzibę Energii dla firm S.A. odwiedziła redakcja jednego z większych polskich portali ekonomicznych – Bankier.tv. W przeprowadzonej rozmowie, Prezes Zarządu Iwona Golonko opowiedziała przed kamerą o roli kobiety w twardej, męskiej branży i kolejnych krokach, jakie planuje postawić spółka zarządzana jej ręką.

Zapytana o trudności w kierowaniu firmą z typowo męskiego, hermetycznego sektora wskazała, że największym wyzwaniem w jej pracy nie jest zmaganie się ze stereotypami, lecz przede wszystkim dbanie o rozwój firmy i jej konkurencyjność rynkową. Przyznała jednak, że kobieta w zarządzie firmy – szczególnie w branży takiej jak energetyka – musi być lepsza od kolegów, aby traktowano ją poważnie. – Kobieta musi być lepsza niż średnia, by załapać się do średniej – zauważyła Iwona Golonko.

Rynek energetyczny przechodzi obecnie etap dynamicznego rozwoju, stąd także liderzy muszą nadążać za zmianami w ujęciu globalnym. Zapytana o najważniejsze cele Energii dla firm S.A., Iwona Golonko wskazała rozwój oferty produktowej oraz stałe podnoszenie poziomu obsługi klienta. – Stawiamy na zapewnienie naszym obecnym i nowym klientom coraz lepszego serwisu, chcemy być dla nich partnerami i doradcami – mówi Prezes Golonko.

Iwona Golonko - wywiad dla Bankier.tv

Podczas wywiadu poruszona została również kwestia rozwoju firmy – w tym rozbudowania portfolio oferowanych produktów. Energia dla Firm S.A. stawia w tej materii przede wszystkim na fotowoltaikę. Iwona Golonko zauważa, że Polska w równym stopniu co kraje Europy Zachodniej skłania się ku odnawialnym źródłom energii. Klienci również zdają sobie sprawę z korzyści związanych z ekologicznym i ekonomicznym aspektem takich technologii. Produktem najbardziej eksponowanym przez Energię dla firm S.A. będą panele fotowoltaiczne. To następstwo europejskich trendów w dziedzinie energetyki, odpowiadające także aktualnym potrzebom społecznym.

Więcej informacji: bankier.tv Gonimy zachód, czas na fotowoltaikę

« wróć