Energia dla firm na łamach dziennika Parkiet

Prezes Energii dla firm S.A. został zaproszony do rozmowy przez redakcję dziennika Parkiet. Wojciech Pomykała przybliżył m.in. przygotowaną na lata 2016–2020 strategię rozwoju spółki oraz plan wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych w 2016 roku.

Jak zapowiedział Prezes, Energia dla firm S.A. w ciągu czterech najbliższych lat stanie się podmiotem dostarczającym kompleksowe rozwiązania w branży energetycznej. Celem spółki będzie nie tylko utrzymanie obecnych klientów i pozyskanie nowych, ale także oferowanie dodatkowych produktów i usług m.in. technicznych produktów energetycznych czy instalacji fotowoltaicznych.

Jak zapowiedział Wojciech Pomykała - „Jesteśmy zainteresowani i analizujemy wejście na rynek rozproszonej generacji słonecznej, ale też biogazowi i źródeł kogeneracyjnych, które moglibyśmy łączyć w klastry i zarządzać w ramach tzw. wirtualnej elektrowni (…)”.

Energia dla firm S.A. ma także śmiałe plany w kierunku rozpoczęcia działalności w obszarze dystrybucji i budowy niewielkich sieci we współpracy z deweloperami budowlanymi lub zarządcami osiedli i galerii handlowych. Co więcej, spełniając wymogi ustawy o efektywności energetycznej chcemy nawiązać współpracę z gminami w zakresie dostosowania budynków użyteczności publicznej. „Chcemy proponować zarówno dostawę energii i gazu, rozwiązań energetyki odnawialnej, jak też dostosowanie i modernizację źródeł ciepła w gminach i zarządzanie nimi.” – podsumowuje Prezes.

Więcej informacji:

http://www.parkiet.com/artykul/9,1479695-Energia-dla-firm-moze-trafi-na-glowny-parkiet.html

« wróć