Debatowaliśmy o przyszłości energetycznej Polski - Eco Energy Summit 2015

Osiem paneli dyskusyjnych i kilkanaście ważnych tematów rynku energetycznego przyciągnęło do Rzeszowa naukowców, ustawodawców, ekspertów i pracowników branży, którzy wspólnie debatowali nad przyszłością energetyki podczas pierwszego kongresu Eco Energy Summit. Konferencja trwała 3 dni - od 14 do 16 października.

W spotkaniu w wybitnym gronie przedstawicieli największych firm energetycznych nie mogło zabraknąć Energii dla firm. Nasi eksperci dyskutowali na temat największych wyzwań, jakie stoją przed sektorem w najbliższych latach. Wskazywali potrzebę dalszych regulacji w obszarze Odnawialnych Źródeł Energii, mówili o perspektywie rozwoju energii prosumenckiej w ciągu kolejnych 10 lat i znaczeniu fotowoltaiki w nowatorskiej gospodarce energetycznej.

Silnym głosem mówiliśmy o liberalizacji na rynku gazu i wnioskach jakie można wysnuć po dwóch latach od otwarcia. Nasi eksperci podkreślali potrzebę zniesienia taryf przez Regulatora i rozwoju konkurencji w tym obszarze. Burzliwą dyskusję wywołał także temat nowych ofert i innowacji na rynku energii, a w szczególności zagadnienie związane z nowoczesnym opomiarowaniem, gdzie wskazywaliśmy potrzebę zintensyfikowania zmian w tym zakresie.

Mimo burzliwych dyskusji i różnych stanowisk zajmowanych w dyskutowanych tematach, uczestnicy kongresu zgodnie podkreślali, że rynek potrzebuje inwestycji. Zarówno w polskie elektrownie, w tym w budowę niskoemisyjnych i wydajnych instalacji węglowych, jak i w przyspieszenie procesów liberalizacji, które mają służyć przede wszystkim odbiorcy końcowemu. Zgodnie stwierdzili, że w najbliższych latach wzrośnie wykorzystanie gazu i udział energii z odnawialnych źródeł - wiatru i słońca. Eksperci wskazali też na rosnący wpływ energetyki rozproszonej czyli produkowanej w gospodarstwach domowych i dostarczanej do sieci. Dzięki tym krokom Polska otworzy drzwi w nowoczesność i bezpieczeństwo energetyczne.

Więcej informacji na stronie www.tvp.info - Jak zmniejszyć rachunki za prąd? "Jest kilka sposobów"

Eco Energy Summit 2015 Eco Energy Summit 2015 Eco Energy Summit 2015 Eco Energy Summit 2015 Eco Energy Summit 2015

« wróć