Specjalista/ka ds. Podatkowych i Cen Transferowych

Warszawa

W imieniu spółki Centrum Usług Wspólnych Energia i Gaz Sp. Z o. o., z grupy kapitałowej Energia dla Firm S.A. poszukujemy osoby na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa
Nr ref.:HR/SP/56/2017

ZADANIA ORAZ ZAKRES ODPOWIEDZIALNOŚCI:

  • Profesjonalne doradztwo podatkowe w obszarach CIT, PIT, VAT;
  • Przygotowywanie opinii podatkowych oraz wyjaśnianie zagadnień z zakresu podatków korporacyjnych;
  • Kontrola kwalifikacji prawidłowości zdarzeń gospodarczych oraz dokumentacji pod kątem prawidłowości rozliczeń podatkowych;
  • Weryfikacja sporządzanych deklaracji podatkowych, w szczególności VAT, CIT, podatek u źródła, PCC;
  • Sporządzanie dokumentacji cen transferowych zgodnie z obowiązującymi przepisami;
  • Nadzór nad umowami i dokumentacją odnoszącą się do transakcji zawieranych
    z podmiotami powiązanymi;
  • Analiza przepływów wewnątrzgrupowych w zakresie cen transferowych;
  • Dbanie o zapewnienie poprawności księgowania dokumentów pod kątem podatkowym;
  • Przygotowywanie danych do sporządzania sprawozdań finansowych oraz sprawozdawczości wewnętrznej i zewnętrznej;
  • Przygotowywanie wniosków o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego;
  • Bieżący kontakt z organami skarbowymi oraz przygotowywanie wyjaśnień, odpowiedzi dla urzędów skarbowych;
  • Uczestnictwo w kontrolach podatkowych;
  • Analiza orzecznictwa i linii interpretacyjnych organów podatkowych;
  • Bieżące doradztwo i szkolenia z zagadnień podatkowych prowadzone dla pracowników działu księgowości lub innych działów.

OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY:

  • 3-letniego doświadczenia w dziale podatkowym, doradztwie, w tym doświadczenie w przygotowaniu dokumentacji cen transferowych;
  • Wykształcenia wyższego, preferowane kierunki studiów: ekonomia,  finanse, rachunkowość, prawo;
  • Mile widziane uprawnienia doradcy podatkowego;
  • Znajomość przepisów w zakresie cen transferowych;
  • Doświadczenia w praktycznym doradztwie podatkowym;
  • Biegłego posługiwania się pakietem Microsoft Office (w szczególności MS Excel, MS Word);
  • Wnikliwości, dokładności i rzetelności.

OFERUJEMY:

  • Duże możliwość rozwoju w dynamicznie rozwijającym się holdingu;
  • Pracę w nowoczesnej przestrzeni biurowej, miłej atmosferze;
  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;
  • Atrakcyjny system wynagradzania, oraz pakiet benefitów (prywatna opieka medyczna, benefit sportowy, ubezpieczenie grupowe).